سمعک در تهران –  بیش از شهر های ایران مورد استفاده می شود . چرا که هم شرکت های تولید کننده و هم برند های معتبر سمعک در تهران وجود دارند و بازار بهتری نسبت به دیگر شهر ها دارد.

سمعک چیست؟

افراد کمی از انسان های جهان ممکن است به صورت مادرزادی،یا طی حادثه ایی شنوایی خود را از دست بدهند. که این موضوع در کشورمان نیز بسیار حائز اهمیت می باشد که تهران به عنوان پایتخت خرید سمعک در تهران را با برند های گوناگون پوشش داده است.

پیشرفت علم و تکنولوژی کمک بزرگی به این افراد کرده است.فناوری و تکنولوژی به کار رفته در سمعک باعث تقویت امواج صوتی در افراد ناشنوا و کم شنوا می شود.نام دیگر سمعک شنوک نیز می باشد.

شنوک برای افرادی که شنوایی کاملا طبیعی و درستی دارند پیشنهاد نمی گردد و استفاده از ابزار کاملا برای این افراد مضر است.سمعک های استاندارد به طور کلی دارای سه اجزای مهم می باشند.

 • میکروفون:میکروفون در شنوک ها امواج صوتی را دریافت می کند و با استفاده از فرآیندی آن ها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند.
 • مدارپردازنده:این ابزار سیگنال های دریافتی از میکروفون را دریافت کرده و با اعمالی که این قطعه انجام می دهد،آن ها را تقویت می نماید.
 • بلندگو یا همان دریافت کننده:پس از این که مدار پردازنده سبب تقویت امواج الکتریکی گردید،مجددا سیگنال ها به وسیله ی این قطعه به امواج صوتی تبدیل می گردد.و بعد از آن اصوات به گوش فرد ناشنوا وارد می گردد و فرد ناشنوا توانایی لازم برای شنیدن صوت ها را به دست می آورد.

تاریخچه سمعک در تهران چیست؟

مطالعات انجام شده بر روی افراد ناشنوا منجر گردید که شنوک اختراع شود.پیدایش شنوک ها به قرن ۱۷ میلادی بر می گردد.اولین شنوکی که به صورت الکتریکی شروع به شنیدن صدا کرد در سال ۱۸۹۸ اختراع گردید. و سمعک در تهران اواخر دهه ۴۰ وارد شد.

نحوه کار کرد این سمعک ها بدین گونه بود که این ابزار نویز ها و سینگال هایی که به صورت اضافی در محیط بود را دریافت و آن ها را حذف می کرد.

 

قیمت سمعک در تهران

سمعک در تهران دارای قیمت های مختلفی می باشد. برای آگاهی از قیمت های سمعک در تهران می توانید با کارشناسان کیمیاگر که یکی از بهترین  ارائه دهنده ی سمعک در تهران می باشد تماس بگیرید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حوزه ی پزشکی و کمک به افراد بیمار نیز،سمعک های مختلفی در انواع برند ها موجود می باشد.انتخاب نوع برند برای استفاده از این محصولات بر عهده ی مشتری می باشد.اما توجه داشته باشید که توصیه های مفید پزشک تجویز کننده را نباید نادیده گرفت.

خدماتی که در این مرکز انجام می گیرد عبارتند از :آزمون های تشخیص شنوایی،مشاوره تخصصی سمعک در تهران،تنظیم سمعک در تهران و هم چنین ارائه برنامه توان بخشی در کودکان کم شنوا و به همراه سایر خدمات در این مرکز تخصصی پرداخته می شود.

برای خرید سمعک در تهران می توانید به مرکز کیمیا گر مراجعه نمایید.کیمیاگر سمعک هایی را در برندهای مختلفی اتیکن،استارکی،زیمنس و … ارائه می دهد.

مراقبت های لازم در استفاده از سمعک

سمعک ها در تهران و دیگر نقاط جهان یک ابزار مهم و کاربردی برای افراد کم شنوا و ناشنوا می باشند.بنابراین باید برای این ابزار نکات مراقبتی را در نظر بگیریم که در ادامه تک تک آن ها را شرح می دهیم.

 • این ابزار مهم را دور از دسترس کودکان و بچه ها نگه داری نمایید.
 • هیچ موقع این وسیله شنوایی را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • برای تمیز کردن این ابزار شنوایی، حتما از پارچه ایی خشک استفاده کنید.هرگز از پارچه های زبر و زمخت برای تمیز کردن استفاده نکنید و حتما چک کنید که دستمال کاملا خشک باشد.
 • در مواقع گذاشتن و برداشتن این وسیله شنوایی حتما موقعیت مناسبی داشته باشید.چرا که اگر موقعیت مناسبی نداشته باشید ممکن است باطری این دستگاه بر روی زمین بیوفتد و نتوانید آن را پیدا نمایید.
 • می توانید برای تمیز کردن قسمت هایی که دست یا پارچه قرار نمی گیرد از فرچه های نرم یا برس های نرم استفاده نمایید.توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن با فرچه هیچ گونه آسیبی به این دستگاه وارد نگردد.
 •  شنوک هایی که حالت ضد آب ندارند،سعی کنید در محیط های مرطوب و نمداری قرار نگیرید.عمل استحمام با این ابزار به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد.حتما قبل از این که می خواهید به حمام بروید،آن را از گوشتان خارج نمایید.
 • از هرگونه تماس با لوسیون ها و موادی که برای اصلاح صورت تان استفاده می گردد جلوگیری کنید.از تماس مواد آرایشی در خانم ها به شدت جلوگیری شود.
 • وسیله شنیداری را در نواحی های خیلی سرد و یا خیلی گرم قرار ندهید.چرا که ممکن است به قطعات داخلی این دستگاه آسیب وارد کند.

 

نکاتی درباره مراقبت های لازم در استفاده از سمعک

 • اگر شما عادت سشوار کشیدن دارید سعی کنید قبل از سشوار کشیدن سمعک را از گوشتان خارج نمایید.بالا رفتن درجه ی حرارت سبب آسیب رسیدن به قطعات تشکیل دهنده ی شنوک می شود.
 • اگر دارای عادت استفاده از اسپری مو می باشید پیشنهاد میگردد،استفاده اسپری را به زمانی که این ابزار را استفاده نمی کنید موکول شود.
 • در مواقعی ممکن است برای انجام تست های سونوگرافی یا رادیولوژی به کلینیکی مراجعه نمایید قبل از وارد شدن به این مکان ها از این ابزار استفاده نکنید،چرا که ممکن است در این مکان ها تشعشعاتی وجود داشته باشد و باعث تداخل در عملکرد این ابزار ها گردد.
 • در مواقعی ممکن است بعد از تجویز،دچار مشکلات پوستی و یا خارش در ناحیه گوش مشاهده شود،در این صورت نباید هیچ اقدامی انجام دهید و سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • در مواقعی شما مجبور به تعویض باتری ها می شوید.سعی کنید زمانی این کار را انجام دهید که کودکی در کنار شما نباشد.باطری ها را از دسترس کودکان خارج نمایید.
 • در برخی از انسان ها مشاهده می گردد که برای کم شدن استرس شان جسمی را اصطلاحا می جوند،هرگز باطری های این ابزار را در دهان خود قرار ندهید.
 • سعی کنید در محیط های ورزشی و استخر ها از این وسیله استفاده نشود.
 • برای استفاده از این وسیله می بایست از باطری های استاندارد استفاده شود.استفاده از باطری های غیر استاندارد باعث آسیب رساندن به قطعات تشکیل دهنده شنوک می گردد.