مقالات

معرفی تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند

توسط سپتامبر 1, 2019 بدون نظر

سمعک های هوشمند از نسل سمعک دیجیتال بوده که خود را با محیط و شرایط مختلف شنیداری تطبیق داده است . از مهم ترین ویژگی های سمعک هوشمند می توان به جداسازی و تشخیص صدا از نویز با درنظر گرفتن تفاوت های طیفی این دو اشاره کرد .در ادامه قصد داریم شما را با تکنولوژی پیشرفته سمعک های دیجیتال بیشتر آشنا کنیم، با ما همراه باشید .

شناخت تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند

عملکرد فوق العاده در کاهش نویز زمینه ، تناسب و انعطاف پذیری خوب برای جبران نمودن مشکلات کم شنوایی و عملکرد خودکار فوق العاده سطح تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند را نشان می دهد . برخی از سمعک های هوشمند در شرایط سخت به جای استفاده از دو کانال که در انواع سمعک های شنیداری مرسوم است از ۸ کانال یا بیشتر از آن استفاده می کنند .

از دیگر ویژگی سمعک های دیجیتال می توان به میکروفن جهت دار برای رفع انواع صدا و نویز هایی که به صورت ناگهانی ایجاد می شوند ، اشاره کرد .هم چنین می توان به ذخیره کردن اطلاعات و اتصال به بلوتوث نیز اشاره کنیم .

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، سمعک های معمولی بیشتر هوشمند و اتوماتیک شده اند . سمعک های دیجیتالی امکانات بیش تری در برقراری ارتباط با محیط در شرایط سخت شنیداری  خواهد داشت . به عنوان مثال جهت جداسازی صدا در پردازش به جای استفاده کردن از دو کانال همانند سایر سمعک های شنوایی، سمعک هوشمند از هشت کانال یا بیشتر استفاده می کنند .

تکنولوژی پیشرفته سمعک

کانال ها سیگنال را به فرکانس کوچک تر تبدیل کرده و در نتیجه وضوع خوبی از گفتار را ارائه می دهند . در سمعک های هوشمند علاوه بر تکنولوژی اصلی مشترک در سطوح مختلف از تکنولوژی پیشرفته سمعک استفاده می شود .برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع سمعک در تهران می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید و مناسب ترین سمعک را انتخاب نمایید .

ویژگی های سمعک هوشمند

  • کاهش نویز و ضربه ناگهانی
  • پردازش شنوایی دو گوشی
  • مجهز به سیستم وایرلس یا بلوتوث
  • سازگاری با بلوتوث و کاهش نویز باد
  • ذخیره اطلاعات و کاهش نویز دیجیتال
  • سیستم میکروفن جهت دارد به منظور حذف صدای جانبی

سیستم میکروفن جهت دار به منظور دریافت صداهای اطراف و حذف صداهای مزاحم جانبی طراحی شده است و این ویژگی در سمعک هوشمند موجب بهبود درک گفتار در محیط و فضای شلوغ و پرسر وصدا می باشد . در کاهش نویز دیجیتال ، سیستم به صورت خودکار سیگنال های شنوایی که دارای نویز هستند را شناسایی و حذف می کند .

در کاهش نویز ناگهانی ، سیستم دیجیتال سمعک نویزهای ناگهانی و بلند را مانند برخورد دو شی به یکدیگر ، حذف کرده و راحتی در شنیدن صدا را ایجاد خواهد کرد .سمعک های دیجیتالی وایرلس مجهز به سیستم یادگیری هستند . این ویژگی باعث می شود که برخی از تغییرات را در محیط به صورت خودکار انجام دهند . این ویژگی با گذشت زمان نیاز به تنظیمات دستی سمعک را کاهش می دهد .

از مهم ترین ویژگی تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند می توان به ذخیره اطلاعات ، استفاده از آن در برخی از برنامه ها و سطوح مختلف صدا اشاره کرد .این اطلاعات ذخیره شده می تواند در جلسات بعدی معاینه و مراجعه به ادیولوژیست در اختیار آن قرار گیرد .

مرکز شنوایی سنجی با در اختیار داشتن این اطلاعات جهت تنظیمات دقیق سمعک و سفارشی کردن آن استفاده می کند . هم چنین با کاهش نویز باد می تواند برای افراد کم شنوایی مدت زیادی در محیط بیرون به سر می برند مفید باشد . کاهش نویز باد تکنولوژی پیشرفته سمعک های هوشمند است . تاثیر باد را میکروفن های سمعک تشخیص داده و با کاهش آن از ایجاد نویز در شنوایی افراد جلوگیری می کند .

سمعک هوشمند چه مزیت هایی دارد؟

سمعک  های هوشمند به طور خودکار تمامی صداهای اضافی و نویز ناگهانی را کاهش می دهد و با سیستم میکروفن جهت دار تمامی صداهای اطراف حذف و اطلاعات لازم برای شنیداری افراد ذخیره خواهد شد. سمعک های هوشمند سیگنال گفتار اشخاص را تقویت کرده و شما می توانید با آرامش از شنیدن و درک گفتار لذت ببرید .برای اطلاع از قیمت انواع سمعک های هوشمند می توانید به سایت سمعک کیمیاگر مراجعه فرمایید و با مشاورین و متخصصین مجموعه ما مشورت های لازم را داشته باشید .

ارسال نظر