مقالات

انتخاب بهترین سمعک برای افراد کم شنوا

توسط جولای 10, 2019 بدون نظر

سوالی که اکثر افراد زمان انتخاب سمعک برای خود و دیگران از متخصص می پرسند این است که بهترین سمعک کدام است؟ پاسخ این سوال ساده نخواهد بود زیرا برندهای خوبی چون اتیکن ، برنافن ، فوناک ، زیمنس و… در ایران هستند ، بهترین سمعک را در اختیار مصرف کنندگان می گذارند . ما در سمعک کیمیاگر قصد داریم شما را در انتخاب سمعک در تهران راهنمایی کنیم ، همراه ما باشید …

انتخاب بهترین سمعک برای افراد کم شنوا

انتخاب بهترین سمعک برای افراد کار حساسی است که باید توسط متخصص انجام شود. چنان چه در شنوایی خود دچار مشکل شدید ، با مراجعه به مراکز درمانی شنوایی می توانید بهترین سمعک را دریافت نمایید .امروزه به دلیل رقابت تنگاتنگ شرکت های تولید کننده سمعک در دنیا انتخاب سمعک مناسب و با کیفیت کار دشواری می باشد . متخصصین شنوایی اعتقاد دارند که کیفیت سمعک های شرکت های تولید کننده سمعک که در این مقاله به آن اشاره شد، از کیفیت بالایی برخوردار هستند.با این توصیفات نمی توان دقیقا بگیم کدام برند از تولیدکننده های سمعک بهترین مارک در میان سمعک های تولید شده می باشد. به طور کلی سمعک باید با کیفیت و بادوام باشد و طول عمر مفیدی داشته باشد .در این میان می توان به چند برند بهترین سمعک در دنیا اشاره کرد . شرکت های تولید کننده سمعک چون ویدکس، سیگنیا و استارکی از جمله برندهای معروف و پرطرفدار خرید سمعک می باشند.

بهترین سمعک

سرمایه گذاری شرکت های تولید کننده بهترین سمعک در دنیا که در زمینه توسعه و تحقیق برای تولید محصولات با کیفیت ، برگزاری دوره های آموزشی و فعالیت و بازاریابی جهت ترویج استفاده از سمعک همه از دلایل مهم استفاده از سمعک های تولید شده این شرکت های می باشد . کم شنوایی در افراد بسیار پیچیده است. در زمان انتخاب بهترین سمعک فاکتورهای مختلفی چون میزان کم شنوایی، نوع آن و توانایی درک گفتار همه از مواردی است که می توان میزان رضایت خرید سمعک را در افراد تحت تاثیر قرار دهد . برای خرید سمعک ابتدا باید میزان کم شنوایی در افراد توسط متخصص مشخص شود و پس از بررسی های لازم مناسب ترین سمعک برای آن ها تجویز می شود . عملکرد سمعک به تخصص فردی که سمعک را برای افراد کم شنوا تجویز می کند وابسته می باشد . اگر شما گران ترین و پیشرفته ترین سمعک را خریداری کنید اما بدون اینکه متخصص شما را در زمینه انتخاب راهنمایی نکند ، سمعک خریداری شده عملکرد خوبی برای شما نخواهد داشت .همین دلیل بیانگر این موضوع است که برخی از افراد کم شنوا در زمان خرید سمعک ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند و خاطره خوبی از آن در ذهن نخواهند داشت.

هم چنین این افراد به دیگران نیز توصیه می کنند که برای کم شنوایی از سمعک استفاده نکنند . تجویز سمعک مناسب توسط کارشناس و متخصص در زمینه کم شنوایی کار بسیار حساس می باشد ، در صورتی که مشکل از سمعک نباشد علت اصلی نارضایتی افراد مهارت نادرست متخصص در تجویز سمعک مناسب می باشد . هدف اصلی و اساسی استفاده از سمعک برای افراد این خواهد بود که صداهای اطراف را با وضوح بهتری بشنوند.با این وجود،فاکتورهای مختلفی چون اندازه ، شکل ، تجویز سمعک تاثیرگزار می باشد.برای آن دسته از افرادی که از شنوایی کمی برخوردار هستند ، بهتر است سمعک های قوی تر برای این افراد تجویز گردد. سمعک هایی که قوی تر هستند معمولا اندازه بزرگتری دارند زیرا این سمعک ها نیاز به باتری بزرگتر دارند که داخل آن قرار گیرد . بهترین سمعک با توجه به نوع کم شنوایی در افراد تجویز می شود . اکثر افراد ترجیح می دهند که از سمعک های نامرئی که اندازه کوچکی دارند و به صورت مخفی در گوش قرار می گیرند، استفاده کنند اما متخصص و کارشناس شنوایی سمعک های تجویزی را با توجه به میزان و نوع کم شنوایی در افراد انتخاب می کنند و با توجه به آن بزرگ و کوچک است .

مهم ترین فاکتور در انتخاب بهترین سمعک برای به دست آوردن نتیجه خوب از انتخاب سمعک علاوه بر برند سمعک ، تجویز سمعک توسط فردی با دانش و مهارت فردی بالا می باشد . این موضوع گاهی اوقات از خود سمعک نیز مهم تر می باشد و می تواند کمک فراوانی به افراد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب سمعک و خرید آن با مشاورین مجموعه سمعک کیمیاگر در ارتباط باشید .

ارسال نظر