مقالات

چگونه سمعک مناسب انتخاب کنیم؟

توسط نوامبر 12, 2019 بدون نظر

به دستگاه کوچکی که دارای یک تقویت کننده صدا ، میکروفن ، بلندگو می باشد و در گوش قرار می گیرد و به افراد کمک خواهد کرد که بهتر صدای اطراف خود را بشنوند ، سمعک گفته می شود .با توجه به میزان مشکلات شنوایی در افراد کم شنوا ،نوع سمعک برای آن ها تجویز می شود .نکات مختلفی در مورد انتخاب سمعک مناسب وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

نکاتی در مورد خرید سمعک مناسب

متخصصان گوش به افرادی که دارای مشکلات شنوایی هستند در مورد انتخاب سمعک مناسب توصیه هایی را بیان می کنند .نکات مهم و اساسی برای انتخاب سمعک با توجه به نیازهای کم شنوایی وجود دارد.

سمعک کیمیاگر در نظر دارد در رابطه با انتخاب مناسب سمعک در تهران شما را راهنمایی کند.اندازه و شکل سمعک ، صدای سوت از موارد مهم در انتخاب سمعک می باشد که در صورتیکه به آن توجه نشود مشکلاتی را به همراه خواهد داشت .

به طور کلی سمعک ها در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند . برای افرادی که با مشکلات کم شنوایی رو به رو هستند، اندازه سمعک باید به گونه ای باشد که کارکردن با آن راحت باشد و به راحتی داخل گوش قرار بگیرد . در غیر این صورت در زمان استفاده از سمعک مشکلاتی برای افراد ایجاد خواهد شد .

انتخاب سمعک مناسب

طراحی و شکل مناسب سمعک ، یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب سمعک مناسب می باشد که در زمان خرید به این مسئله باید توجه شود .برخی از افراد کخ با مشکلات کم شنوایی رو به رو هستند هنگام مراجعه به پزشک معالج خود به آن ها گفته می شود که باید از سمعک های پشت گوشی استفاده کنند . سمعک های پشت گوشی با لوله ای به جسم پلاستیک مانند متصل بوده و در داخل گوش قرار خواهد گرفت.

در مورادی دیگر افراد نیاز به سمعک داخل گوشی دارند که این نوع سمعک به راحتی داخل گوش قرار گرفته و قابل مشاهده توسط سایر افراد است . در این میان سمعک هایی را طراحی کرده اند که در داخل کانال گوش قرار می گیرد و قابل مشاهده توسط افراد نمی باشند .

صدای سوت سمعک در صورتی اتفاق می افتد که به درستی سمعک داخل گوش قرار نگیرد، در این صورت صدای سوت عذاب آوری منتشر خواهد شد که برای فرد کم شنوا ناخوشایند است .صدای سوت سمعک برای افراد مشکلاتی را در شنیدن ایجاد می کند و بسیار آزاردهنده است.برای جلوگیری از ایجاد این صدا ابتدا باید چند سمعک را برای گوش امتحان کنید و تصمیم بگیرید کدام یک از آن ها انتخاب سمعک مناسب برای شما می باشد .

برای نگهداری از سمعک چه اقداماتی انجام دهیم

برای افزایش طول عمر سمعک و نگهداری و مراقبت از آن طرز استفاده از سمعک را آموزش ببینید.آگاهی از کارهایی چون کم یا زیاد کردن میزان صدای سمعک ، تعویض به موقع باتری ها از کارهای مهم و ضروری نگهداری از سمعک می باشد.

چگونگی تمیزکردن سمعک داخل گوشی را یاد بگیرید ،چنان چه روش های مراقبت و نگهداری از سمعک را فرابگیرید ،می توانید از اینکه سمعک انتخابی شما درست کار می کند مطمئن شوید .برای شنوایی بهتر با سمعک چه اقداماتی لازم است انجام دهیم؟

برای بهتر شنیدن با سمعک جدیدی که انتخاب کرده اید ،مدتی زمان لازم است تا گوش به سمعک جدید عادت کند .از افراد تقاضا کنید که در زمان گفتگو از رو به رو با شما صحبت کنند و زمانیکه در جمع قرار دارید ، در مکانی قرار داشته باشید که صورت افراد را در هنگام صحبت ببینید .

برای کاهش سوت کشیدن سمعک صدای آن را کم کنید و سعی کنید در زمان استفاده از سمعک ، یقه لباس شما نزدیک سمعک باشد. عدم نظافت گوش می تواند بر روی میزان سوت کشیدن سمعک موثر باشد، بهتر است گوش خود را به طور مرتب تمیز کنید.

چنان چه در زمان استفاده از سمعک با مشکلات شنوایی رو به رو هستید بهتر است با پزشک خود در تماس باشید تا با مراجعه دوباره به آن مشکلات مربوط به شنوایی برطرف شود . هم چنین برای استفاده از سمعک و نگهداری و مراقبت از آن سوالی برایتان ایجاد شد بهتر است با مشاورین و کارشناسان گوش و حلق بینی در ارتباط باشید .

سمعک کیمیاگر آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به افرادی که با مشکلات کم شنوایی رو به رو هستند اعلام می دارد، جهت برقراری ارتباط با مشاورین با شماره های موجود در سایت در تماس باشید .

ارسال نظر