مقالات

کدام سمعک برای سالمندان مناسب است؟

توسط جولای 10, 2019 بدون نظر

هنگامی که افراد به سنین ۶۰ الی ۷۰ سالگی می رسند، مشکلاتی از قبیل کم شنوایی ، وزوز گوش ، گرفتگی گوش در شنوایی آن ها به وجود می آید . پیرگوشی استفاده از سمعک برای سالمندان را الزامی می کند .پیرگوشی با گذشت زمان و طی فرآیندی با افزایش سن در افراد ایجاد می شود . در این مقاله قصد داریم بهترین نوع سمعک برای سالمندان را به شما معرفی کنیم، با سمعک کیمیاگر همراه باشید.

مناسب ترین سمعک برای سالمندان

زمانی که افراد به سن ۶۰ الی ۷۰ سالگی می رسند به مرور مشکلات شنوایی و پیرگوشی در آن ها افزایش پیدا می کند . دلیل این مشکلات می تواند مسائلی چون مشکلات عصبی ، اختلالات خون رسانی و متابولیک در بدن باشد . کم شنوایی در سالمندان مشکلاتی را در برقراری ارتباط ایجاد می کند و در نتیجه موجب کاهش اعتماد به نفس و زودرنجی و افسردگی در سالمندان می گردد.

متاسفانه اکثر سالمندان مشکلات ایجاد شده در گوشهایشان را نمی خواهند قبول کنند .در چنین شرایطی می توان مناسب ترین سمعک برای سالمندان را به ان ها معرفی کرد تا کمک زیادی به آن ها بکند.تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سمعک برای سالمندان افسردگی و گوشه گیری در آن ها را کاهش می دهد و موجب افزایش اعتماد به نفس در آن ها می گردد.

سمعک برای سالمندان

با توجه به تحقیقات انجام شده استفاده از سمعک برای سالمندان احتمال آلزایمر در آن ها را کاهش می دهد زیرا شنیدن ذهن را همیشه فعال نگه می دارد و از زوال عقل جلوگیری می کند.برای استفاده سالمندان از سمعک بهتر است با آن ها صحبت شود و چنان چه سالمندان از فواید استفاده از سمعک و روش استفاده از آن اطلاع داشته باشند ، استقبال بیش تر از آن خواهند کرد .

برای خرید و اطلاع از قیمت سمعک در تهران می توانید به وبسایت سمعک کیمیاگر مراجعه فرمایید و با متخصصان این مجموعه مشورت های لازم را داشته باشید. جهت تجویز سمعک با سمعک کیمیاگر در تماس باشید.

انواع سمعک برای سالمندان

سمعک ها را با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن ها تقسیم بندی می کنند . با توجه به پیشرفت و توسعه تکنولوژی ، کیفیت سمعک ها نیز افزایش پیدا کرده و سمعک های در حال حاضر قابلیت پردازش بیشتری را دارند.به طور کلی سمعک ها را می توان براساس شکل و اندازه به انواع مختلفی تقسیم کرد. هرچه سمعک ها کوچک باشند و بهتر بتوانند پنهان شوند ، طرفداران بیشتری دارند و محبوبیت زیادی در میان افراد دارند .

سالمندان به توجه به شرایط ویژه ی خود باید بعد از معاینه گوش و تشخیص و شناسایی شرایط توسط متخصص، مناسب ترین سمعک برای سالمندان انتخاب شود .استفاده از سمعک های داخلی گوش که با سایزهای کوچک که طول عمر کمی دارند، توصیه می شود.سمعک های کوچک به دلیل رطوبت و داشتن جرم زیاد داخل گوش سالمندان گزینه مناسبی نیستند .

مناسب ترین سمعک برای سالمندان، استفاده از سمعک های پشت گوش هوشمند و دیجیتال متناسب با سایز گوش آن ها می باشد که به درستی تمامی صداها را شنید و قابلیت های لازم را برای سایز تنظیمات دارد.با توجه به قابلیت های بیان شده برای سمعک هوشمند سالمندان ، توصیه اکثر افراد این است که با توجه به هزینه بالای سمعک های هوشمند بهتر است از دو سمعک ارزان قیمت برای هر دو گوش استفاده شود .

استفاده از یک سمعک ارتباط لازم را میان دو گوش ایجاد نمی کند و امکان از کار افتادن گوش دیگر را همراه خواهد داشت.داشتن قابلیت هایی چون صوت درمانی ( برای وزوز گوش کاربرد دارد) و جهت یابی در سمعک ها می تواند کارایی را برای سالمندان بالا ببرد. در جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که افزایش کیفیت زندگی سالمندان امری ضروری است و باید مورد توجه قرارگیرد.

در دوران سالمندی شنوایی خوب باعث می شود بسیاری از مشکلات کاهش پیدا کند و سطح زندگی سالمندان با استفاده از سمعک ارتقا پیدا کند .تعامل و ارتباط برقرار کردن در این سنین برای سالمندان بسیار مفید بوده و از این طریق افراد سالمند می توانند تجارب و اطلاعات خود را به فرزندان و نوه های خود منتقل کنند .برای برقراری ارتباط باید سالمند خوب بشنود . سنگینی گوش در سالمندان موجب می شود که احساس افسردگی و ضعف در آن ها ایجاد شود و به مرور تمایل ارتباط با دیگران را از دست بدهند .

ارسال نظر