مقالات

سمعک سالمندان و جلوگیری از آلزایمر

توسط آگوست 28, 2019 بدون نظر

کاهش شنوایی ناگهانی یا تدریجی در چگونگی شنیدن  تاثیر گذار است . این بیماری یکی از شایع ترین شرایط در افراد مسن و سالخورده می باشد . تقریباً از هر سه نفر در سنین ۶۵ تا ۷۴ سال دچار کم شنوایی می شوند . داشتن مشکل در شنوایی لذت بردن از صحبت کردن با دوستان و خانواده را دشوار خواهد کرد . این مشکلات از کم شنوایی ، گرفتگی در یک گوش ، وزوز گوش ، ناشنوایی و غیره را در بر می گیرد . در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با سمعک سالمندان در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید….

سمعک سالمندان و جلوگیری از آلزایمر

سمعک سالمندان باعث افزایش سطح زندگی آن ها خواهد شد . زیرا برقراری تعامل و ارتباط خوب در سنین سالمندی بسیار مفید است . زمانی که به سن ۶۰ تا ۸۰ سالگی می رسید ، معمولا مشکلاتی در شنوایی شما ایجاد خواهد شد . سمعک سالمندان مناسب افرادی است که دچار مشکلات شنوایی و پیرگوشی شده اند . با افزایش سن و به مرور زمان پیر گوشی اتفاق می افتد .

بدین ترتیب افرادی که شنوایی آن ها کیفیت سابق را ندارد و نمی توانند به درستی کار خود را در رابطه با شنیدن صداهای مختلف انجام دهند و غیره بهتر است مشکل شنوایی آن ها زیر نظر پزشک متخصص شنوایی سنجی تشخیص داده شود .

ممکن است کم شنوایی در سالمندان باعث بروز مشکلات ارتباطی و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس ، حساسیت ، افسردگی ، زودرنجی و… شود . در این صورت سالمند فکر می کند به دلیل بالا رفتن سن ، از سوی جوان ترها و حتی فرزندان خود جدی گرفته نمی شوند و در نتیجه احساس ناکارآمدی می کنند .

با توجه به تحقیقات انجام شده سالمندانی که به استفاده از سمعک روی می آورند کمتر حس افسردگی را تجربه می کنند و از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهند بود و در ارتباط خود با سایر افراد کمتر دچار مشکل خواهند شد . استفاده از سمعک سالمندان می تواند از مشکلات روحی ، عصبی و در برخی موارد جسمی جلوگیری کند .

هم چنین استفاده از سمعک برای سالمندان احتمال مبتلا به آلزایمر را کاهش می دهد . با توجه به بررسی هایی که اخیرا انجام شده شنیدن باعث می شود ذهن را پویا باشد و باعث جلوگیری از زوال عقل می شود . بدین ترتیب بهتر است با سالمندان صحبت کنید و آن ها به استفاده از سمعک تشویق کنید . هر چه از فواید سمعک و طرز استفاده از آن بیشتر بدانند ، استقبال بیشتری از آن خواهند کرد .

از فواید استفاده از سمعک سالمندان می توان به کاهش مشکلات شناختی ، بالا رفتن کیفیت زندگی سالمندان و جلوگیری از آلزایمر اشاره نمود . با مراجعه به وب سایت سمعک کیمیاگر می توانید سمعک مورد نظر را برای فرد سالمند براحتی تهیه کنید . سمعک در تهران از جمله مواردی است می تواند راه گشای این امر باشد .

مناسب‌ ترین سمعک سالمندان چیست ؟

همه ما می دانیم که سالمندان با شرایط ویژه ای روبرو هستند ، به همین دلیل بعد از انجام مراحل شنوایی سنجی توسط پزشک متخصص ، سمعک مناسب برای فرد سالمند انتخاب خواهد شد . در انتخاب سمعک برای سالمندان بهتر از سمعک های داخل گوشی که عمر کمی دارند استفاده نشود . با افزایش سن رطوبت و جرم گوش سالمندان بیشتر می شود به همین دلیل استفاده از سمعک داخل گوشی می تواند مشکل ساز باشد .

سمعک پشت گوشی دیجیتال و هوشمند بهترین گزینه برای فرد سالمند می باشد . در صورتی که سمعک پشت گوشی دیجیتال یا هوشمند متناسب با سایز گوش باشد و به درستی تنظیم شود و به علاوه از قابلیت های لازم برخوردار باشد ، بهترین گزینه انتخابی برای سالمندان خواهد بود .

بهتر است به جای استفاده از سمعک های گران و پیشرفته برای هر یک گوش از سمعک ارزان تر برای هر دو گوش استفاده شود . در صورتی که از یک سمعک گران و پیشرفته برای یک گوش استفاده شود در این صورت بین گوش ها ارتباط برقرار نمی شود و این احتمال وجود دارد که به مرور زمان یکی از گوش ها کاملا کارایی خود را از دست بدهد .

اگر قصد خرید سمعک سالمندان را دارید بهتر است به یاد داشته باشید که برخورداری از قابلیت های جهت یابی و صوت درمانی در سمعک ، کیفیت بیشتری را به سالمندان ارائه می دهد .

 

ارسال نظر