مقالات

بررسی انواع سمعک عینکی

توسط جولای 9, 2019 بدون نظر

سمعک عینکی یکی از انواع سمعک است که بر روی عینک طراحی شده است و برای بیمارانی که مشکل بینایی و شنوایی دارند ، کاربرد مناسبی دارد.هم چنین با قرارگیری سمعک روی دسته عینک ظاهر مناسبی را برای ایجاد می کند و افراد زیادی علاقه مند به استفاده از این سمعک شده اند. در ادامه به توضیح کامل تر از سمعک های عینکی می پردازیم با سمعک کیمیاگر همراه باشید .

معرفی سمعک عینکی

قطعات در سمعک عینکی همه بر روی دسته عینک قرار گرفته اند. این نوع از سمعک های شنوایی مناسب کودکانی است که قراردادن سمعک داخل یا بیرون گوش برای آن ها کار دشواری است .امروزه سمعک های عینکی هوشمند و پیشرفته روانه بازار شده اند . سمعک عینکی همانند سمعک های معمولی قابلیت تنظیم هوشمندانه صدا و دریافت آن در فرکانس های گایین و بالا می باشد. هم چنین توانایی شناسایی گفتار در محیط شلوغ را دارند .این نوع از سمعک های شنوایی برای افرادی که مشکلات حاد شنیداری دارند ، مناسب می باشد.انواع مختلفی از سمعک های عینکی بلوتوث دار وجود دارد که به سیستم های مختلف چون لپ تاپ ، تلفن همراه و .. متصل می شوند .سمعک های عینکی به صورت استخوانی و هوایی عرضه می شوند که نوع سمعک استخوانی آن رایج تر می باشد.

انواع سمعک عینکی

همانطور که قبلا بیان کردیم، سمعک های عینکی در دو نوع استخوانی و هوایی در بازار وجود دارند. در این قسمت به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم. سمعک های عینکی هوایی همان سمعک های رایج پشت گوشی است، که از راه هوایی حلزون گوش را تحریک می کنند.در این نوع از سمعک ها از کنار عینک یک لوله باریک جهت هدایت صوت به داخل گوش خارج شده است.

سمعک های عینکی استخوانی برای آن دسته از بیمارانی که راه هوایی آن ها بسته شده است یا گوش آن ها به صورت مادرزادی بسته است ، مناسب می باشد. هم چنین این دسته از سمعک های عینکی برای افرادی که گوش هایشان جرم می گیرد و نمی توانند از سمعک های داخل گوش استفاده کنند و دوست ندارند افراد دیگر متوجه سمعک روی گوش آن ها شوند، انتخاب مناسبی می باشد.

سمعک عینکی استخوانی برای آن دسته از افرادی که دچار پارگی پرده گوش شده اند ، تجویز می شود. در این نوع از سمعک های عینکی امواج صوتی از راه چسبیدن دسته عینک به استخوان پشت گوش منتقل می شود و دلیل نامگذاری سمعک استخوانی همین می باشد.

مزایای استفاده از سمعک عینکی

  • جلوگیری از عفونت گوش
  • استفاده بدون دردسر و راحت از سمعک
  • گزینه مناسب برای کودکان کم شنوا به دلیل قرارگیری مناسب
  • مناسب برای افرادی که همزمان باید از عینک و سمعک استفاده کنند
  • ظاهری مناسب برای افرادی که می خواهند کم شنوایی خود را از دیگران پنهان کنند
  • جلوگیری از ایجاد قارچ که امکان دارد به دلیل استفاده از سمعک های داخل گوش ایجاد شود
  • انتخاب مناسب برای افرادی که گرفتگی گوش دارند اما هزینه لازم جهت کاشت سمعک ندارند

تکنولوژی موجود در سمعک های عینکی هوایی و استخوانی ، قیمت آن را تعیین می کند.هم چنین با توجه به میزان کم شنوایی افراد ، طرح و اندازه ، سن افراد ، برند و اعتبار آن قیمت سمعک عینکی متفاوت است . سمعک های استخوانی از سمعک هوایی گرانتر است.هرچه سمعک های عینکی دارای قابلیت های مختلفی چون اتصال به دستگاه های مختلف از طریق وایرلس باشد ، قیمت آن بیشتر خواهد بود. سمعک های عینکی، سمعک بادوامی هستند و قابل استفاده برای مدت طولانی می باشد. خرید این دسته از سمعک ها هر چه قدر برای افراد گران تمام شود اما بسیار باصرفه خواهد بود، زیرا محصولی با کیفیت را برای مدت طولانی در اختیار مشتریان قرار می دهد . در پایان می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که افراد کم شنوا معمولا به مشکلات زیادی در زندگی خود رو به رو هستند.انتخاب سمعک خوب با توجه به شرایط آن ها می تواند کیفیت زندگی افراد را تغییر دهد. سمعک های عینکی یکی از انواع سمعک هاست که به دلیل سهولت در استفاده و ظاهر مناسب آن به ویژه برای کسانی که تمایل به دیده شدن سمعک خود ندارند ، انتخاب مناسبی می باشد.سمعک عینکی دو نوع استخوانی و هوایی دارد که هر یک از آن ها کاربری خاص خود را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید سمعک در تهران می توانید با مشاورین و کارشناسان متخصص مشورت های لازم را داشته باشید.

ارسال نظر