مقالات

سمعک شارژی یا سمعک شارژی بدون باتری چیست ؟

توسط سپتامبر 14, 2019 بدون نظر

همان طور که می دانید سمعک به عنوان تقویت کننده صوتی مورد استقاده قرار می گیرد و جزء تجهیزات پزشکی قرار دارد . تقویت اصوات های اطراف به گونه ای که برای افراد کم شنوا قابل شنیدن باشد وظیفه سمعک می باشد . سمعک شارژی یکی از انواع سمعک های موجود در بازار می باشد . در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با سمعک شارژی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید …

سمعک شارژی یا سمعک شارژی بدون باتری چیست ؟

سمعک شارژی همان طور که از اسمش پیداست به طور کلی مشکل تعویض باتری را حل نموده است . آیا تعویض باتری سمعک یک مشکل بزرگ می باشد ؟ به دلیل کوچک بودن باتری سمعک ، افراد سالخورده به دلیل ضعف بینایی و مشکلات حرکتی که دارند هنگام تعویض آن با مشکل مواجه خواهند شد .

هم چنین فاصله ی زمانی بین تعویض باتری بسیار کم است و فرد دائما باید به فکر تعویض باتری باشد . بنابراین با خرید سمعک شارژی با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد . اگر از سمعک شارژی استفاده می کنید تنها کافی است دستگاه خود را به پریز برق متصل نمایید و پس از آن در مدت زمان مورد نظر شارژ سمعک انجام خواهد شد .

اگر سمعک شارژی شما استاندارد باشد ، تنها به یک بار شارژ در روز نیاز خواهد داشت . خوشبختانه امروزه خرید سمعک شارژی از وب سایت معتبر سمعک کیمیاگر امکان پذیر است . سمعک کیمیاگر با کلینیک تخصصی شنوایی سنجی آماده ارائه خدمات شنوایی ، کاردرمانی و فروش انواع سمعک در تهران به متقاضیان عزیز می باشد .

برای اطلاع از قیمت سمعک شارژی می توانید به وب سایت سمعک کیمیاگر مراجعه نمایید و یا از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان این کلینیک شنوایی سنجی تماس حاصل فرمایید .

سمعک شارژی

انواع سمعک شارژی

سمعک شارژی توسط تولیدکنندگان در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند . انواع سمعک شارژی عبارتند از :

  • سـمعک‌های شـارژی لیتیوم یون

در این نوع سمعک ها باتری پلمپ شده است ، به همین دلیل امکان تعویض آن وجود ندارد . سمعک شارژی لیتیوم یون از استاندارد یک بار شارژ در روز پیروی می کند و پنج ساعت در روز می تواند کار کند . توجه داشته باشید که لیتیوم تعبیه شده بر روی آن یک ماده سمی و آتش زا است بنابراین باید به خوبی از محفظه آن مراقبت شود .

  • سـمعک شـارژی بدون نیاز به باتری

این نوع سمعک یک محفظه برای شارژ دارد و تنها کافیست به همان شکلی که بر روی گوش قرار می گیرد ، بر روی محفظه قرار دهید و همانند یک منبع الکتریکی به پریز برق متصل نمایید . به این ترتیب فرآیند شارژ آغاز می شود . برای افراد سالخورده شارژ این نوع سمعک بسیار ساده و راحت خواهد بود .

  • سمعک‌های شارژی نقره روی

با استفاده از دو فلز نقره و روی نوع جدیدی از باتری قابل شارژ به وجود آمده است . ایده جدیدی که در آن سمعک های عادی هم می توانند از باتری شارژی استفاده کنند ، توسط شرکت ZPower معرفی شده است . متاسفانه این دستگاه به عنوان محصول مونتاژ شده به فروش نمی رسد .

  • سمعک شارژی با باتری قابل شارژ

در این مدل باتری و تغذیه سمعک پلمپ نشده است . در صورتی که سمعک شما با استفاده از باتری کار می کنند و یا سمعک شارژی که بخش باتری آن به طور جداگانه شارژ می شود ، اگر به هر دلیل باتری را به شارژ متصل نکنید می توانید از یک باتری دیگر استفاده نمایید .

باتری سمعک شارژی

ساختار باتری سمعک با سایر لوازم الکتریکی متفاوت است . به همین دلیل پیدا کردن باتری قابل شارژی که مناسب سمعک باشد ، بسیار کار دشواری است . دو نوع باتری سمعک قابل شارژ در حال حاضر در بازار رایج است که می توان از آن ها برای انواع سمعک استفاده نمود .

  1. NICHEL-METAL HYDRID (NIMH)
  2. ( SILVER-ZINC (AGZN

بهتر است بدانید ظرفیت باتری AGZN دو برابر باتری NIMH می باشد . به همین دلیل قیمت آن بسیار بالا ، حدود چند صد دلار است . سمعک و کلیه تجهیزات آن وارداتی است ، بنابراین قیمت آن به شرایط ارزی وابسته است . قیمت سمعک های ساده و آنالوگی حدودا پانصد هزار تومان می باشد . قیمت سمعک های هوشمند از حدود یک و نیم میلیون تومان به بالا است  . علاوه بر ارز عوامل بسیاری بر قیمت سمعک تاثیرگذار می باشند .

ارسال نظر