مقالات

معرفی بهترین نوع سمعک رسیور (RIC)

توسط سپتامبر 11, 2019 بدون نظر

در نگاه اول به نظر می رسد که سمعک رسیور مشابه سمعک پشت گوشی می باشد اما سمعک پشت گوشی در بخش لاله گوش قرار می گیرند و از طریق یک لوله به کانال داخل گوش انتقال پیدا می کنند و سمعکRIC  از طریق یک تیوپ ظریف که جایگزین لوله قالب در سمعک های پشت گوشی شده است باعث انتقال صدا می شود. در ادامه قصد داریم معرفی بهترین نوع سمعک رسیور (RIC) بپردازیم با ما همراه باشید.

معرفی بهترین نوع سمعک رسیور (RIC)

سمعک رسیور یا RIC امتیازاتی نسبت به سمعک های داخل یا پشت گوشی که اکثر افراد استفاده می کنند دارند . سمعک های رسیور دارای انواع دیجیتال و وایرلس بوده و می تواند صدایی با کیفیت و بهتر از نمونه های سمعک داخل و پشت گوشی را تولید کند .

دلیل اصلی برتری این نوع از سمعک های گوشی نسبت به سایر سمعک های پشت گوش قرارگرفتن رسیور سمعک در مجرای گوش و ارسال صدا به صورت مستقیم و تقویت شده به پرده گوش می باشد.از دیگر امتیازات سمعکric  می توان به ظرافت و کوچکی آن به نسبت سمعک های مرسوم پشت گوشی اشاره کرد .

سمعک RIC از این جهت مورد استقبال افراد کم شنوا قرار گرفته است زیرا بهترین انتخاب سمعک برای افراد کم شنوا می باشد که می توانند صدا را با فرکانس بالا بشنوند .یکی از مهم ترین ویژگی های سمعک رسیور جلوگیری از انسداد مجرای گوش می باشد .

سمعک های RIC به دلیل حذف احتمال ایجاد فیدبک ( برگشت صدا ) به خاطر نزدیک بودن فاصلخ میکروفون با رسیور سمعک یکی از محبوب ترین انواع سمعک در میان افراد شناخته می شود .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان سمعک کیمیاگر در تماس باشید .

قیمت سمعک RIC

امروزه افراد به دلیل زیبایی . کیفیت و مقاومت بالای سمعک های رسیور به نسبت سمعک پشت گوشی از سمعک های رسیور بیش تر استفاده می کنند .سمعک های رسیور یا RIC مشکل دیده شدن سمعک را به دلیل ظرافت و ریز بودن خود حل کرده است . سمعک RIC قابل مشاهده نمی باشد و کیفیت و کارایی بالایی دارند .

قیمت سمعک RIC در مقایسه با سایر سمعک ها بالاست اما به دلیل کارایی و محبوبیت فراوان بسیار مورد استفاده افراد کم شنوا قرار می گیرد .این نوع از سمعک های داخل گوش به دلیل ظریف و مخفی بودن برای افرادی که می خواهند برای اولین بار از سمعک استفاده کنند ،انتخاب بسیار مناسبی می باشد،زیرا به دلیل ظرافت و راحتی و قابلیت تنظیم آسان برای استفاده تمام سنین بسیار مناسب خواهد بود.

سمعک های RIC از انواع سمعک های پشت گوشی هستند که در آن ها سیم نازکی از پشت گوش به مجرای داخلی گوش وارد می شود و به راحتی می توانند تمام صداها را بدون ایجاد فیدبک بشنوند.اندازه سمعک های رسیور یکی از مزایای خوب سمعک ها محسوب می شود زیرا سازندگان این سمعک ، اندازه سمعک را به اندازه ای کوچک ساخته اند که اصلا به چشم نمی آیند .

سمعک RIC صدا را بسیار طبیعی جلوه می دهند و وضوح و رسایی صدا در آنها نسبت به سایر سمعک ها بیشتر است و افراد احساس راحتی بیشتری با این گروه از سمعک ها دارند .با اینکه قیمت سمعک های رسیور بالاست اما به نسبت سایر انواع سمعک یکی از پرفروش ترین انواع سمعک در میان سمعک های داخل گوش محسوب می شود .

مزایای سمعک RIC

 • اندازه
 • تکنولوژی
 • فناوری پیشرفته
 • طراحی استاندارد
 • کیفیت صدا عالی
 • عدم نیاز به قالب
 • قابل انعطاف پذیر بودن
 • زیبایی و شیک و مدرن
 • کاهش فیدبک و اثر انسداد
 • مراقبت آسان و راحت بدون دردسر
 • مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار

 

کلام پایانی

سمعک رسیور یا RIC طیف وسیعی از فرکانس های مختلف را دربرمیگیرد. این نوع از سمعک های پشت گوشی بدون اثر انسداد یا فیدبک صدای مجرای گوش و با صدای شفاف ، قابلیت نصب انواع بلندگو متفاوت ، سبکی و دقت زیاد ، امکان استفاده تمامی افراد در سنین مختلف که دارای میزان شنوایی متفاوتی هستند وجود دارد .

قابلیت تمرکز بر گفتار در موقعیت های مختلف و در رنگ ها و طرح های مختلف مورد پسند تمامی سلایق می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت سمعک های پشت گوشی و سایر سمعک در تهران با مراجعه به سایت سمعک کیمیاگر از قیمت آن مطلع شوید .

ارسال نظر