مقالات

قیمت سمعک دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

توسط سپتامبر 2, 2019 بدون نظر

سمعک وسیله ای الکترونیکی که برای تقویت گفتار استفاده می شود و از راه های توانبخشی در افراد که با مشکل شنوایی رو به رو هستند، استفاده می شود .در زمان تجویز و انتخاب سمعک عوامل مختلف دخالت دارند .قیمت سمعک دیجیتال با توجه به تکنولوژی و قابلیت سمعک و برند خاص مشخص می شود . در ادامه عوامل موثر برقیمت انواع سمعک های ساده و هوشمند را توضیح خواهیم داد.

تاثیر فناوری بر قیمت سمعک دیجیتال

حس شنوایی کاربردهای فراوانی دارد که یکی از مهم ترین وظایف آن شنیدن صداهای پیرامون می باشد .مکان یابی و جهت یابی اصواف یکی دیگر از خصوصیات حس شنوایی در افراد است . تکنولوژی های مختلفی در سمعک وجود دارد که موجب بهبود درک و دریافت صدا از محیط و انتقال آن به افراد کم شنوا می شود .

فناوری های موجود در سمعک های هوشمند می تواند منحصر به فرد باشد و متعلق به برند خاص یا در میان سمعک های هوشمند یکسان باشد .قیمت سمعک دیجیتال با توجه به این عوامل متغییر است و شما می توانید با مشورت پزشک خود مناسب ترین سمعک را برای خود انتخاب نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سمعک دیجیتال و انتخاب و خرید آن با مشاورین متخصص شنوایی مجموعه سمعک کیمیاگر در تماس باشید . برای برقراری ارتباط با شماره تماس های موجود در وبسایت تماس حاصل فرمایید .

قیمت سمعک دیجیتال

تکنولوژی مقاومت در برابر گرد و خاک و رطوبت و نم از جمله مواردی است که موجب افزایش قیمت سمعک دیجیتال می شود .از لحاظ قیمت می توان مناسب ترین نوع سمعک های در حال حاضر را سمعک آنالوگ معرفی کرد .سمعک های دیجیتال که در دسته سمعک های هوشمند و فوق هوشمند قرار می گیرند ، دارای قیمت بالاتری به نسبت قابلیت و ویژگی های موجود دارند . سمعک های هوشمند با توجه به تکنولوژی و قابلیت های پیشرفته آن ها دارای قیمت بالاتری در میان سمعک های موجود در بازار می باشند .

تاثیر برند بر قیمت سمعک های هوشمند

سمعک ها را می توان براساس محل قرارگیری آن ها بر روی گوش به سمعک های داخل و پشت گوش تقسیم بندی کرد . سمعک های داخل گوش به دسته بندی جزئی تری چون داخل کانال یا نامرئی تقسیم می شوند .برای برخی از افرادی که با مشکل کم شنوایی رو به رو هستند نمایان نشدن سمعک مهم می باشد. به طور کلی قیمت سمعک دیجیتال داخل گوشی بالاتر از سایر سمعک های معمولی می باشد.

تمام سمعک های داخل گوشی قیمت بیشتری نسبت به سمعک های پشت گوشی ندارند،در این میان سمعک های پشت گوشی قوی تر از سمعک های دیگر می باشند . امروزه از سمعک های نامرئی بیشتر از سایر سمعک ها استفاده می شود . این سمعک ها در گوش نمایان نیست و در داخل خم دوم کانال گوش قرار می گیرند . قیمت سمعک دیجیتال نامرئی به نسبت سایر سمعک ها بیش تر می باشد .از عوامل مهم استفاده بیشتر از سمعک های نامرئی می توان به آشکار نبودن سمعک هوشمند و قرار گیری در نزدیکی پرده گوش اشاره کرد .

از این نوع سمعک به دلیل پوشش کم شنوایی ملائم تا متوسط نمی توان برای تمام افراد با نقص شنوایی تجویز کنیم . پزشک با بررسی های لازم و انجام آزمایشات مختلف می تواند میزان شنوایی و کم شنوایی افراد را مشخص کند و با توجه به نتایج آزمایشات مناسب ترین سمعک را برای شخص کم شنوا تجویز نماید .

برندهای مختلفی در زمینه ساخت سمعک فعالیت می کنند . سمعک های زیمنس ،فوناک ، اتیکن و .. از مشهورترین برندهای سمعک در بازار می باشند . قیمت سمعک دیجیتال در برندهای مختلف با یکدیگر کمی فرق دارند .سمعک کیمیاگر با بررسی میزان کم شنوایی در افراد و متناسب با جواب ارزیابی های انجام گرفته ، مناسب ترین و بهترین سمعک را برای افراد کم شنوا تجویز می نماید .

ویژگی های سمعک دیجیتال

  • مجهز به سیستم میکروفن جهت دار
  • کاهش صدا و ضربه های ناگهانی
  • یادگیری و ذخیره اطلاعات مورد نیاز
  • کاهش نویز باد و صدای ناگهانی در محیط
  • پردازنده شنوایی دو گوشی، مجهز به وایرلس و بلوتوث
  • کنترل نویز هوشمند در مکان های شلوغ و پرسر و صدا

همانطور که بیان کردیم عوامل مختلفی بر روی قیمت سمعک های دیجیتال موثر هستند. با انتخاب سمعک مناسب برای افراد کم شنوا، آسایش و راحتی را برای آن ها به ارمغان بیاورید. جهت خرید و انتخاب انواع سمعک به سایت سمعک کیمیاگر مراجعه فرمایید .

ارسال نظر