مقالات

سمعک ضد آب برای چه کسانی توصیه می شود ؟

توسط جولای 9, 2019 بدون نظر

تقاضا برای سمعک ضد آب در سال های اخیر به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است. در گذشته کسانی که از سمعک استفاده می کردند بایستی از میان فعالیت های مورد علاقه خود مانند شنا کردن ، کوهنوردی و سمعک یکی را انتخاب می کردند. در صورتی که امروزه با استفاده از سمعک ضد آب می توانند علایق خود را دنبال کنند .در ادامه بیشتر در مورد سمعک های ضد آب و کاربرد آن ها توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

معرفی سمعک ضد آب و کاربرد آن

سمعک ضد آب یکی از پرکاربردترین سمعک هایی است که در میان کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.تکنولوژی ضدآب بودن سمعک باعث شده که از محبوبیت فراوانی برخوردار شود .سمعک های ضد آب باعث شده است که در شرایط خاص و دارای رطوبت کارایی بالایی داشته باشد . امروزه برندهای مختلفی با طراحی سمعک های ضد آب سعی در جلب نظر و رضایت مشتریان خود هستند.برای اطلاع از قیمت و مشاوره در مورد انتخاب مناسب ترین سمعک برای خود و دیگران می توانید با کارشناسان سمعک کیمیاگر در ارتباط باشید .استانداردIP از استانداردهای مهم در سمعک های هوشمند ضد آب می باشد که در اکثر برندهای سمعک های ضد آب وجود دارد . استانداردهای IP67 وIP68 هردو از استاندارهایی است که جهت مقاوم سازی سمعک در برابر گردوغبار و رطوبت استفاده می شود .این استانداردها دارای دو معیار مقاومت نسبت به رطوبت و گردوغبار می باشد.

معیار مقاومت در سمعک های ضد آب عددی بین صفر تا هشت را شامل می شود، این اعداد میزان مقاومت سمعک در برابر رطوبت را نشان می دهد. اما در مقابل معیار دوم که عددی بین صفر تا شش است ، نشان دهنده میزان مقاومت نسبت به گرد و خاک موجود در محیط است . سمعک ضد آب می تواند در محیط های خاص چون محیط بارانی، استخر و دارای رطوبت مورد استفاده کاربران قرارگیرد.در محیط های بارانی، قطعات الکترونیکی در صورت نفوذ آب به داخل آن از کار می افتند اما در سمعک های ضدآب به دلیل پوشش مقاوم می تواند از نفوذ آب به داخل سمعک جلوگیری کند.

در افرادی که میزان ترشحات داخل گوش آن ها زیاد است، محدودیت هایی در زمان استفاده از سمعک های معمولی پیدا می کنند . در سمعک های ضد آب به علت فناوری ضدآب بودن سمعک مانع از نفوذ ترشحات گوش به داخل سمعک و خرابی آن می شود. افرادی که در محیط های مرطوب با مشکل شنوایی مشغول به کار هستند می توانند با استفاده از سمعک های ضد آب بدون از کار افتادن سمعک به کار خود ادامه دهند .برای ورزشکارانی که با مشکل شنوایی رو به رو هستند، می توانند با استفاده از سمعک های ضد آب به فعالیت های ورزشی آبی خود بدون دردسر و ایجاد مشکل ادامه دهند .

قیمت سمعک ضد آب   

سمعک های ضد آب همانند سایر سمعک های هوشمند قیمت های متنوعی دارند. عواملی که می تواند بر قیمت سمعک ضد آب تاثیرگذار باشد شامل برند سمعک ، نوع و مدل سمعک، میزان مقاومت سمعک در برابر گرد و غبار و رطوبت ، سایر تکنولوژی های بکاررفته در سمعک همگی از عوامل موثر بر قیمت سمعک های ضدآب محسوب می شوند .

انواع سمعک های ضد آب

سمعک های ضد آب در سایز و انواع مختلف پشت گوشی یا داخل گوش و نامرئی مورد استفاده افراد کمشنوا قرار می گیرد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سمعک های ضد آب  و خرید سمعک در تهران با مشاورین سمعک کیمیاگر در ارتباط باشید.سمعک های ضد آب همانند تمامی تجهیزات الکترونیک براساس شماره آی پی و درجه حفاظت تقسیم می شوند. در سال های اخیر تقاضای افراد برای سمعک های ضد آب و فشار روز به روز افزایش پیدا کرده است. در این زمینه شرکت های زیادی شروع به تولید این محصول داشته اند. با توجه به این توضیحات باید قبل از خرید سمعک به این نکته توجه داشته باشیم که سمعک های زیادی تحت عنوان سمعک ضد آب در بازار به افراد معرفی می شوند اما تعداد کمی از آن ها در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاومت خوبی دارند . سمعک های ضد آب برای افرادی که اغلب در اطراف گوش عرق می کنند و یا در محیط های شرجی و با رطوبت بالا زندگی می کنند می تواند انتخاب مناسبی باشد و هم چنین افرادی که ترشح جرم گوششان بالاست می توانند برای جلوگیری از خرابی مکرر سمعک خود از سمعک های ضد آب استفاده کنند.

ارسال نظر